Nová kolekce zboží s ULTIMATE-GEMS !!!

22.10.2014

Jako jediní v Plzni jsme zahájili spolupráci  s firmou ULTIMATE-GEMS s.r.o., oficiálním prodejcem drahokamů Moissanite a Amora pro ČR-- drahokamů cenově dostupných, s certifikátem a doživotní zárukou. Více na http://moissanite-jewellery.com/cs/
MOISSANITE: tvrdost 9,25- je novinka na českém trhu. Není náhražkou nebo napodobeninou diamantu, ale zcela novou, samostatnou kategorií mezi drahokamy. Moissanite vytvořený společností Charles /Colvard je nový drahokam, který má oheň, třpyt, lesk a neuvěřitelnou tvrdost. Moissanite vznikl z hvězdy, ale přírodně nalezené krystaly jsou tak malé, že nemohou být použity k výrobě šperků. Díky spojení dlouholetého úsilí předních vědců a nejmodernějších technologií je nyní dostupný i na Zemi.
V r. 1893 nositel Nobelovy ceny, francouzský vědec Dr.Henry Moissan začal zkoumat částečky meteoritu, získaného z kaňonu Diablo v arizonské poušti. V těchto částečkách Dr. Moisan objevil nepatrné množství třpytivého nerostu a po rozsáhlém výzkumu došel k závěru, že nerost je tvořen z karbidu křemíku. V roce 1905 byl tento minerál na jeho počest pojmenován Moissanite. Navzdory tomuto neuvěřitelnému nálezu, jelikož v přírodě se moissanite vyskytuje jen v nepatrném množství, trvalo další století, než se tento minerál objevil znovu, v podobě dnešního brilantního drahokamu. Koncem osmdesátých let zaujal objev Dr. Moissana společnost CREE, které se podařilo vynalézt způsob,jak vyrobit jednotlivé velké krystaly moissanitu. V létě r. 1995 dal špičkový brusič diamantů podnět, že správně broušené krystaly by mohly vytvořit nádherný nový drahokam. Vědci společnosti CREE a Charles/Colvard začali tříletý výzkum, jehož cílem bylo přinést oheň a záři moissanitu na Zemi. Moissanite vytvořený společností Ch/C byl světu představen v létě r. 1998. Díky použití neobvyklé kombinace umění a vědy lze dnes  moissanite vyrábět v laboratořích.
Pro netrénované oko je téměř nemožné moissanite a diamant od sebe odlišit. Moissanite je však ideálním drahokamem pro každodenní nošení, neboť je cenově dostupný za cenu 1/10 až 1/15 ceny diamantu.
A M O R A : tvrdost 9,5 - nerost původem z vesmíru a s největší brilancí na naší planetě

Vyskytuje se kolem velkých , uhlíkem bohatých hvězd, jako hvězdný prach, v extrémě vysokých teplotách, ve kterých by se odpařoval diamant. Vzhledem k neuvěřitelně vysokým teplotám, které vyžaduje pro růst, je na Zemi přítomen pouze ve vzácném množství blízko zemského jádra a pro nedostatek dostupnosti se stal nejcennějším klenotem Země. Amora Gem Crystal je starší než planeta Země, ale více než 4 miliardy let nebyla dostupná na Zemi - až teď!  Nyní se podařilo vyrobit Amoru v laboratořích, kde se vytvořily podmínky jako jsou ve vesmíru. Celková produkce Amory je jen malý zlomek roční těžby přírodních diamantů, proto je mnohem vzácnější . Vzhledem k tomu, že Amora má mnohem větší brilanci a oheň než diamant,výbrus musel být kompletně přepracován a vylepšen pro její vynikající optickou dokonalost. Vzhledem k patentovým omezením pokrývajícím všechny druhy krystalů karbidu křemíku, nelze laboratorní klenot Amoru nabízet  k prodeji ve 27 zemích nejméně do r. 2015.

Nová kolekce zboží s ULTIMATE-GEMS !!!

»zpět do archivu novinek

Otevírací doba: 

 

Pondělí - Pátek 9:00 - 17:00
Sobota 9:00 - 12:00
Neděle zavřeno 

© Všechna práva vyhrazena Zlatnictví Plzeň - Věra Kaslová - šperky Plzeň, prsteny Plzeň, dětské náušnice Plzeň, náhrdelníky, řetízky

Tvorba webu s katalogem